image1 image2 image3

Francja - Cap-d'Adge Naturist Village

Cap-d’Agde Naturist Village

Cap-d’Agde to kurort znajdujący się w regionie Langwedocja-Roussillon w południowo-zachodniej Francji. Jest niezwykle popularny a jednocześnie należy do najstarszych miast w kraju. Pełne fascynujących zabytków archeologicznych posiada także największe na świecie miasteczko naturalistyczne - Cap-d’Agde Naturist Village.

Ośrodek ten posiada niezwykłą, dwukilometrową złotą plażę, na której zwolennicy naturalizmu mogą przechadzać się i korzystać ze słońca nie przejmując się odzieżą. To rodzinny kurort, do którego można przyjechać z dziećmi i w którym nago można udać się nawet do sklepu czy też do fryzjera. Warto jednak pamiętać by nosić przy sobie ręcznik do siedzenia na krzesłach i ławkach, bowiem tego wymaga etykieta.

Na plaży panuje swobodny luz, nie ograniczony nakazami czy zakazami dotyczącymi ubierania się w pewnych miejscach lub rozbierania. To miejsce, do którego chętnie się wraca, a opinie przybywając tu entuzjastów naturalizmu są niezwykle przychylne.

Prócz plażowania w Cap d’Agde można także zwiedzać, bowiem miasteczko to obfituje w zabytki. Należą do nich między innymi romańska katedra, wały obronne, wspaniałe kamienice czy też fortyfikacje Brescou. W okolicy natomiast czeka rezerwat przyrody Bagnas, w którym znajduje się aż 2000 gatunków ptaków, wąwozy, Pezenas – miasto Moliera czy Droga Winnic oraz Rybaków.

Cap d’Agde to miejsce niezwykłe, idealne by spędzić w nim wakacje w marzeń, zwłaszcza jeśli życie w zgodzie z naturą i celebrowanie własnego ciała jako części tejże natury nie jest nam obce.

2020  Naturysta   globbersthemes joomla templates