image1 image2 image3

Playa de Maspalomas

Jest taka plaża, jedna z najbardziej znanych na Gran Canarii w samym środku jednego z nadbrzeży, który jest najczęściej odwiedzanym w Europie. To Maspalomas, która cudownie łączy się z wydmami, a już sam widok pozwala się odprężyć. Można się tu opalać nago, bowiem przemierzając teren od Faro de Maspalomas do Playa del Ingles trafia się na obszar przeznaczony dla nudystów. Znajduje się on na wysokości trzeciej oraz czwartej budki. Idąc natomiast od Playa del Ingles do Faro de Maspalomas zaczyna się on między piątą i szóstą budką.

Wielka ilość hoteli, apartamentów, czy miejsc, w których można bawić się do rana to niewątpliwie atut tego miejsca. Rozpieszcza ciepły klimat, a wydmy piaskowe dodają Maspalomas uroku. Można tu również zwiedzić piękną zabytkową latarnię, którą wybudowano przed przybyciem pierwszych turystów w te okolice, bowiem jej powstanie datuje się na rok 1890.

Latarnia była jedynym budynkiem widocznym dla statków parowych, które regularnie przemierzały głębokie wody z Europy aż do Ameryki. Dzisiaj jest to miejsce, wokół którego znajduje się deptak, sklepy i restauracje. Można się tu zrelaksować, czy delektować się pysznymi potrawami.

Będąc tu warto także przejść się do Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas, na którego składają się trzy ekosystemy: Wydmy – znajdujące się przy samym brzegu, rozlewisko la Charca oraz gaj palmowy El Palmeral. Wokół rozlewiska zaś znajduje się obszar chroniony, wydmy natomiast finezyjnie zmieniają kształty dzięki wiatru wiejącemu od strony oceanu.

Ciekawy jest również przylądek Punta de Maspalomas, który łączy się z Playa del Inglés. Mimo iż wciąż jest to ta sama plaża to jednak jest to punkt, od którego zmienia ona nazwę. Można tu znaleźć także bardziej odosobnione miejsca, gdzie wypoczynek jest tym przyjemniejszy.

Plaża Maspalomas to cudowny pomysł na urlop, zwłaszcza dla tych, którzy pragną pobyć w miejscu, w którym nie musieliby się krępować przed zdjęciem całej garderoby. Naturaliści bowiem mogą czuć tu się swobodnie i wypocząć wsłuchując się w szum morza.

2020  Naturysta   globbersthemes joomla templates